Jeśli masz w domu kaszę manną, nie potrzebujesz nawozu ze sklepu, teść mnie nauczył: Dodaj ją do dołka, a zbiory będą 5 razy większe.
W różnych regionach sadzenie roślin do gruntu rozpoczyna się w różnym czasie, jednak zawsze istnieje ryzyko przesunięcia terminu ze względu na pogodę.
Jeśli w nocy temperatura powietrza utrzymuje się na stałym poziomie około +10 stopni , można bezpiecznie uprawiać pomidory i paprykę w szklarni lub pod chronionym zadaszeniem. Najczęściej można je sadzić na zewnątrz po 20 maja. Dzisiaj przyjrzymy się niezwykłemu, ale bardzo skutecznemu nawozowi do pomidorów i innych roślin.
Polecił mi go mój teść, który jest zapalonym hodowcą. Odkąd pamiętam, zawsze próbował nowych, naturalnych metod na zwiększenie swoich zbiorów. Wszystko zaczęło się, gdy 3 maja ubiegłego roku mój teść zasadził pomidory w szklarni.
Ponieważ miał w domu kaszę manną po terminie przydatności do spożycia , postanowił wykorzystać ją do sadzenia. Nie widział w tym nic szczególnego, gdyż przez inne lata z powodzeniem używał starego chleba lub bułki tartej.
Wystarczyło, że pod każdy krzak dodał 3-4 łyżki kaszy mannej. Zrobił to z 15 krzakami. Rezultat był niesamowity:
Krzewy były dwukrotnie mocniejsze, a zbiory znacznie bogatsze. Zachęcamy do wypróbowania kaszy manny do nawożenia roślin i przekonania się o jej skuteczności. Oprócz semoliny wiele osób zwykle dodaje do dołów humus, popiół (1 łyżka stołowa) i superfosfat (1 łyżeczka) podczas sadzenia.
Dodatkowo można dodać zmielone skorupki jaj (2-3 łyżki). Wiele osób wkłada do dołów także świeżo zebrane pokrzywy.
Niektórzy dodają resztki ryb, spleśniały chleb lub skórki od bananów i skórki warzyw. Wybierz opcję, która najlepiej pasuje do Twoich roślin.
Do studzienki dodaj sól
Moja prosta rada, jak zapewnić roślinie wystarczającą ilość magnezu i wesprzeć jej wzrost, zwiększyć produkcję kwiatów, a co za tym idzie, także owoców. Wystarczy zwykła sól, którą obecnie można łatwo znaleźć w wielu sklepach. Wypróbowałam tę metodę kilka lat temu i stosuję ją do dziś. Rezultatem są piękne zbiory bez sztucznych nawozów oraz mocne i zdrowe rośliny.
Co może zrobić ta metoda?
- zwiększy liczbę kwiatów, a co za tym idzie, także owoców na każdej roślinie
- roślina może również wytrzymać wiosenne wahania pogody
- zapobiega gniciu i chorobom, zwiększa odporność roślin
- pomidory nie tylko dają więcej owoców, ale są także większe
- owoce są słodsze
- pomidory znoszą dłużej, ponieważ są silniejsze
- najbardziej naturalny sposób dostarczania roślinie magnezu, który jest szybko wchłaniany przez korzenie.
Jak postępować?
Sposób sadzenia przeszczepów w ogrodzie
Używam następującej metody i nie pozwolę na to. Sadząc sadzonki w ogrodzie, wsyp do dołka 1 łyżkę stołową Solą przykryj cienką warstwę ziemi, a następnie posadź sadzonkę jak zwykle.
To najłatwiejszy sposób na dostarczenie magnezu do korzeni sadzonki. Sadzonka szybko rośnie, korzenie zyskują na sile i będzie sobie radziła znacznie lepiej. Spróbuj, mam kilkuletnie doświadczenie w tej metodzie i choć nie udało mi się wcześniej wyhodować wielu pomidorów , teraz mam je do rozdania.
Druga metoda:
Zmieszaj 1 łyżkę soli z jednym litrem wody i stosuj co 3 tygodnie. Jeśli zmieszasz sól z ciepłą wodą, łatwiej się rozpuści. Aplikujemy po prostu podlewając korzenie. Rada od Ciebie: Podczas sadzenia pomidorów włóż do dołków zwykłe skórki od bananów. Kiedy już przygotujesz sadzonki pomidorów i nadejdzie czas, aby posadzić je w grządce, pierwszą rzeczą do zrobienia jest wykopanie dołków.
Następnie do każdego z nich dodajemy małą garść suszonych skórek bananów i mieszamy z ziemią. Teraz dobrze podlej studnie stojącą wodą ze słoika.
W przygotowane dołki posadź sadzonki pomidorów. Wkładając łodygę w otwór aż do pierwszych liści.
Nowe korzenie zaczną szybko rosnąć na podziemnym pniu, ponieważ wierzchnia warstwa gleby szybciej się nagrzeje. Dzięki temu krzewy będą miały duży i mocny system korzeniowy. Pozwala to na doskonały rozwój części wegetatywnych.
Skórki bananów są doskonałym źródłem fosforu i potasu. Fosfor pomaga stymulować rozwój nowych pąków wzrostowych. Pomaga także roślinom przetrwać niekorzystne warunki atmosferyczne (wiosną pogoda jest niestabilna: silny wiatr, palące słońce, nocne przymrozki). Bez tego fotosynteza również nie może być kompletna.
Potas jest niezbędny do poprawy jakości plonów i zwalczania grzybów chorobotwórczych. Aktywizuje fermenty i zatrzymuje wodę w glebie, co jest bardzo ważne dla roślin.
Być może zastanawiasz się, czy możesz użyć świeżej skórki od banana. Odpowiedź brzmi nie! Zacząłby gnić pod roślinami, a także przyciągał mrówki i owady z okolicy.