Zdrowie i obfite kwitnienie storczyków. Łatwy sposób krok po kroku

Prostym, ale bardzo skutecznym środkiem rewitalizującym korzenie i liście storczyków jest cytryna. Liście storczyków odzyskują dzięki niej jędrność i blask, a korzenie stają się barziej odporne na infekcje bakteryjne i pleśń.

Tak zawarte w cytrynie kwasy, jak i przeciwbakteryjne olejki eteryczne wywierają zbawienny wpływ na zdrowie storczyków. Stosuje się więc całe, nieobrane ze skórki cytryny, które powinny być przy tym dokładnie umyte. Sok z cytryny zwalcza bakterie i grzyby pleśniowe, a także odstrasza uszkadzające liście storczyków owady. Oprócz właściwości bakteriobójczych i grzybobójczych, ma także właściwości przeciwutleniające.

Cytryna nadaje glebie korzystną dla rozwoju storczyków kwasowość, a także zawiera cenne dla ich rozwoju substancje. Należą do nich przede wszystkim potas i przeciwutleniająca witamina C. Składniki te pobudzają wytwarzanie nowych liści storczyków.

Stosowanie cytryny jest przy tym bardzo łatwe – wystarczy systematycznie podlewać roślinę wodą zmieszaną z sokiem z cytryny. Wystarczy w zupełności kilka kropli soku – właściwa proporcja to 10 kropli na szklankę wody. Nie należy stosować czystego soku z cytryny, gdyż może on przesuszyć liście storczyków.

Szczególnie ważna jest bezpośrednia pielęgnacja liści storczyków wodą z sokiem z cytryny. Liście należy delikatnie zwilżać wacikiem, przecierając całą ich powierzchnię. Nie należy przy tym pomijać spodniej części liści, gdzie najczęściej rozwija się mączniak. Zabieg ten należy wykonywać raz w tygodniu. Już samo oczyszczenie i zwiększenie naświetlenia liści sprawi, że storczyki będą obficie kwitnąć.

Podlewanie wodą z cytryną – prosty przepis na zwalczanie szkodników i chorób orchidei

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!