Moja mama też dodaje jeden tajny składnik do puree ziemniaczanego: Dodaj to, a cały smak się zmieni.

Domowe puree ziemniaczane to jeden z najpopularniejszych dodatków do mięs.

Czasami jednak brakuje mu odpowiedniego smaku i delikatności. Odkryj składnik, który wzmocni smak Twojego puree ziemniaczanego i sprawi, że będzie jeszcze smaczniejsze.

Przenieś swoje puree ziemniaczane na wyższy poziom za pomocą jednego składnika.

Jak przygotować idealne puree?

Puree jest dokładnie tym, na co mamy ochotę, gdy nadchodzi jesień: gorące i sycące, doskonale komponuje się z mięsem na soku, ale świetnie smakuje też samo w sobie, jeśli połączymy je np. ze smażoną cebulą.

Zobaczmy, jak nadać swojemu puree wspaniały smak przy użyciu prostych składników.

Zmień swoją potrawę za pomocą tylko jednego składnika

Często mówi się, że puree to prosty przepis, a jednak nie tak łatwo zrobić go kremowym i pysznym.

Oto kilka sekretów sukcesu.

Decydująca jest także odmiana wybranego ziemniaka. Potrzebujesz ziemniaków o jędrnym miąższu, takich jak odmiany Amandine, Bintje lub Ratte. Gotując puree warto ugotować ziemniaki ze skórką we wrzącej, osolonej wodzie.

Gdy ziemniaki są już ugotowane, nigdy ich nie rozgniataj, lecz rozgniataj ręcznie tłuczkiem do ziemniaków lub widelcem, tak jak robiły to nasze babcie. Teraz wystarczy dodać mleko i masło. Uwaga: mleko musi być gorące, aby dobrze się wchłonęło i utworzyło gładką konsystencję.

A ten słynny składnik, który wszystko zmieni?

Teraz jest odpowiedni moment, a jeśli chcesz nadać puree jeszcze lepszego smaku, dodaj do niego ser. W zależności od upodobań możesz urozmaicić przepis parmezanem, tartym Emmentalerem, a nawet serem kozim lub Roquefort.

Ta niewielka zmiana ożywi Twoją owsiankę i sprawi, że stanie się rozkoszą zarówno dla małych, jak i starszych.

Kilka oryginalnych przepisów na puree

Kiedy słyszymy puree ziemniaczane, często myślimy o klasycznym puree ziemniaczanym. Można go przygotować z różnych surowców, aby jeszcze bardziej zadowolić nasze kubki smakowe.

Orientalne puree z marchwi

Marchewkę ugotuj z kilkoma ziemniakami, aby uzyskać odpowiednią konsystencję i zmiksuj jak zwykle. Po zmiksowaniu dodaj kminek lub curry według upodobań i posiekaną świeżą kolendrę. Aby uzyskać jeszcze ciekawszy smak, można dodać odrobinę miodu lub skórki pomarańczowej.

Puree z selera z gałką muszkatołową

Seler po raz kolejny znalazł się w centrum uwagi wykwintnych restauracji ze względu na swój charakterystyczny smak, aromat i składniki odżywcze. Ponadto ma bardzo niską zawartość kalorii. Zwróć uwagę na wybór selera młodego, białego i jędrnego. Seler i ziemniaki obieramy i kroimy w taką samą ilość w drobną kostkę, podsmażamy na maśle, zalewamy 40 cl świeżej śmietanki, doprawiamy i gotujemy na małym ogniu około 20 minut. Wymieszać, posypać gałką muszkatołową lub startą truflą i szczypiorkiem.

Puree z dyni

Dzięki kremowemu miąższowi i łagodnemu smakowi dynia idealnie nadaje się na puree. Wybierz twardą dynię , która nie jest zbyt duża. Mięso pokroić w kostkę i gotować przez 20 minut z ząbkiem czosnku i solą w garnku z wodą. Możesz także dodać ziemniaka. Następnie wymieszaj z masłem i świeżą śmietaną lub mlekiem kokosowym. Dodaj ulubione przyprawy: szczyptę gałki muszkatołowej, cynamon, kminek lub 4 rodzaje przypraw. Przed podaniem posyp orzechami laskowymi lub prażonymi migdałami.

Puree z białej fasoli z mlekiem migdałowym

Na maśle podsmaż puszkę białej fasoli (opłukaną i odsączoną). Podgrzej 20 ml mleka migdałowego na kuchence, następnie zdejmij z ognia i dodaj do fasoli. Sól, pieprz i dobrze wymieszaj. Dekorujemy rzeżuchą i mamy idealny dodatek do naszych dań mięsnych. Można również przygotować puree ziemniaczane, dodając do ziemniaków puree brokułowe, kapustę, pasternak, groszek lub cukinię. To świetny sposób na przygotowanie oryginalnego, kolorowego i smacznego puree.

Smacznego!

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!