Poznaj sekret leczniczy mniszka: Przepis, który bije miód z mniszka lekarskiego – Idealny dla trzustki, nadciśnienia i czystej krwi.

Mniszek lekarski jest bogaty w wiele kluczowych witamin i minerałów, w tym witaminę B6, tiaminę, ryboflawinę, witaminę C, żelazo, wapń, potas, cynk, magnez oraz kwas foliowy.

Jego właściwości moczopędne mają pozytywny wpływ na nerki, wspierają wydzielanie żółci, detoksykację wątroby, obniżają poziom cholesterolu we krwi oraz są pomocne w przypadku alergii. Herbaty, syropy i miody z mniszka lekarskiego są powszechnie znane, lecz istnieje także unikalny przepis na wino z mniszka, które obniża wysokie ciśnienie krwi i wspomaga trzustkę oraz układ trawienny.

Wino z mniszka lekarskiego, znane naszym przodkom, pachnie wiosną i zdrowiem. Ten domowy napój z żółtych kwiatów wspomaga trawienie, pomaga przy problemach z trzustką i kolką żołądkową. Jego magiczne właściwości były cenione przez wielu. Kilka łyków tego eliksiru poprawia nastrój i zdrowie.

Ponadto, mniszek lekarski jest uważany za eliksir piękna i młodości. Zaleca się jednak spożywać go z umiarem – najlepiej 100-150 ml dziennie, przed posiłkami.

Oto podstawowy przepis na wino z mniszka lekarskiego:

Składniki:

  • Pojemnik 1,5 l wypełniony kwitnącymi główkami mniszka lekarskiego
  • 4 litry wody
  • 2 pomarańcze
  • 1,25 kg cukru
  • 15 g drożdży
  • 2 cytryny
  • 5-litrowy pojemnik
  • Sfermentowany korek

Przygotowanie:

  1. Oczyszczone kwiaty mniszka (bez szypułek i spłukiwania wodą) umieścić w garnku, dodać umyte i pokrojone w plasterki cytryny i pomarańcze. Zalać 4 litrami gorącej wody, przykryć i pozostawić na dzień.
  2. Przecedzić przez cienką ściereczkę do 5-litrowego pojemnika, dodać cukier i wymieszać. Na wierzch posypać drożdże. Zamknąć fermentacyjnym korkiem i fermentować przez 3 miesiące. Wino jest gotowe, gdy się wyklaruje.
  3. Przelać do innego naczynia i przechowywać w chłodnym miejscu.

Dodatkowe przepisy na wino z mniszka lekarskiego obejmują warianty na problemy trawienne i trzustkowe oraz do oczyszczania krwi i obniżania ciśnienia krwi. Każdy z nich wymaga innych składników, takich jak korzeń mniszka, białe wino, imbir, czy kromka chleba żytniego, i ma specyficzny sposób przygotowania.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!