Zapewnij swoim gościom niezapomniane doznania smaku: Ten przepis na francuskie kotlety sprawi, że będą prosić o więcej.
Zapraszamy Cię na niepowtarzalną wyprawę odkrywczą! Znane z carskiej Rosji danie, o które kiedykolwiek słyszałeś, czeka na Ciebie! Od stołów królewskich Mikołaja I, przez nieoczekiwane tajemnice francuskich kotletów, aż po Twoją codzienną kolację – to wszystko i więcej na wyciągnięcie ręki.
Bezliczne modyfikacje i adaptacje tego kulinarnego hitu przechodzą przez wieki, a my oferujemy Ci możliwość zgłębienia tajemnic przygotowania francuskich kotletów w pełnym ich uroku. Tak, to oferta skierowana do Ciebie!
Początkowo, to francuskie mistrzowskie danie miało postać zapiekanki z grubych kawałków cielęcego mięsa. Ale nie daj się zwieść! Z wieprzowiny i drobiu również stworzysz to danie, bez żadnych obaw o profanację tradycji. Kluczem są warstwy, a smak? To unikalny bunt w każdym kęsie!
Czy wiesz, że pomidory były jedynie dekoracją, a nie składnikiem w czasach Mikołaja I? Oryginalna potrawa składała się z pieczarek i ziemniaków. Dopiero za czasów Sowietów pomidory pojawiły się na scenie, dodając danie soczystości. A tak, znajdą się one również w naszym przepisie.
Potrzebne składniki to:
- 500 g mielonego wieprzowego,
- 250 g filetu z kurczaka,
- 2,5 cebuli,
- 2 pomidory,
- 75 g twarogu,
- 3 łyżki majonezu
- sól i świeżo zmielony pieprz do smaku.
Jak przemienić te składniki w magiczną potrawę? Proste kroki prowadzą do celu:
Wymieszaj mielone mięso wieprzowe i kurczaka, dodaj cebulę utartą lub drobno posiekaną i dopraw solą i pieprzem.
Formuj z tej mieszanki okrągłe, płaskie kotlety i umieść je na natłuszczonej blasze do pieczenia. Na każdym kotleciku dodaj łyżeczkę majonezu – to zapobiega wysuszeniu mięsa.
Na kotletach ułóż pokrojone plastry pomidorów i reszty cebuli. Najpierw cebulę, potem pomidory. Posyp kotlety startym serem i zapiekaj przez 30 minut w 180 stopniach.
A oto tajemna wskazówka: Dla większej soczystości, zetrzyj cebulę na tarce lub posiekaj w maszynce do mięsa! Zamiast pomidorów, spróbuj smażonej marchewki. Do przypraw dodaj paprykę i krążki ostrej papryki – dla miłośników ostrości.